Jak to się zaczęło?

Jesteśmy rodzinną firmą z równie rodzinną genezą powstania naszego klękosiadu. Był rok 1996, kiedy po operacji kręgosłupa lędźwiowego szybko wróciłam do pracy. Okazuje się jednak, że pojawił się problem z siedzeniem. Ból kości ogonowej i dolnego odcinka kręgosłupa mocno dokuczał.
DSC_4053czb
Mój starszy brat trafia w literaturze związanej z bólami kręgosłupa na poradę, aby przy takich bólach zastosować zwykły segregator. Położyć na krześle stroną wyższą do oparcia i w ten sposób unieść dolny odcinek kręgosłupa do góry, co spowoduje odciążenie krążków międzykręgowych i zmniejszy nacisk, a w konsekwencji zmniejszy ból. Rzeczywiście tak było, po zastosowaniu segregatora była lekka ulga. Tamten segregator, to dzisiejszy klin ortopedyczny, który jest w naszej ofercie.
dz03
Powstała więc nowa forma siedzenia. Została w nim zastosowana zasada odciążania kręgosłupa poprzez przenoszenie ciężaru ciała na uda i podudzie, niwelując tym samym nacisk na kręgosłup. Zainteresowani tym tematem brat i mąż zaczęli przymierzać się do stworzenia nowej konstrukcji krzesła, które nazwali wtedy potocznie klękosiadem. Określenie wywodzi się z pozycji jaką na nim przyjmujemy czyli klęczeć i siedzieć równocześnie. Dziś tą nazwą definiuje się wszystkie tego typu krzesła.
targiczb

rok 1997

W roku 1997 zostaje wykonany pierwszy klękosiad na konstrukcji stalowej. Testowałam go jako pierwsza i jestem jego użytkownikiem do dziś. Wiele godzin spędziłam pracując na krześle, które sprawiło, że mój kręgosłup nigdy później nie dawał dolegliwości bólowych i do chwili obecnej ma się dobrze.

Klękosiad był czymś zupełnie nowym, może nieco dziwnym produktem, a sposób siedzenia na nim niecodzienny. Zalety stworzonego klękosiadu dostrzegli lekarze, którym został udostępniony do testowania, czego dowodem była opinia wydana przez Wojskową Akademię Medyczną w Łodzi. Była ona pozytywna i jednoznacznie dawała wiarę, że produkt jest dobry i skuteczny w swoim działaniu i może pomagać ludziom.

W 1998 roku pojawił się w sprzedaży pierwszy, polskiej produkcji klękosiad,
KLĘKOSIAD firmy ERGO.