Wybierz zdrowie

pozycja1

Każdy z nas dąży do wygody w życiu. Tendencja to zrozumiała i chwalebna. Lecz nie każda wygoda przynosi nam wyłącznie pożytek. Symbolem „zdrowej wygody” jest nasze krzesło lub fotel, w którym leżymy jak ów „worek z orzechami”- źle rozkładając ciężar ciała, szkodliwie napinając niektóre mięśnie, ugniatając poszczególne kręgi. Podobnie jest z naszym wspaniałym fotelem w samochodzie, z którego wychodzimy po parogodzinnej jeździe z bólem szyi, karku i pleców.

Skutkami wad postawy są nie tylko skolioza (boczne skrzywienie kręgosłupa) lub lordoza (wygięcie kręgosłupa ku przodowi), czy też kifoza (okrągłe plecy). Wadliwa postawa ma wpływ na zaburzenia trawienne, układ nerwowy i wiele innych schorzeń somatycznych. Zapominamy o tym, chociaż większość z nas zna pojęcie „dysk”. Kojarzy się on z przykrymi i niebezpiecznymi bólami pleców. Ów „dysk” to miękki krążek międzykręgowy. Nasz kręgosłup naciska na te krążki, gdy go niekorzystnie obciążamy źle siedząc, pochylając się i podnosząc ciężary. Skutkuje to później ostrymi bólami, może prowadzić nawet do inwalidztwa. Zapobieganie wadom postawy jest znacznie łatwiejsze, niż późniejsze ich leczenie, wymagające często interwencji ortopedy i chirurga.

pozycja2

Pozycja na klękosiadzie
Klękosiad przeznaczony jest do długotrwałej pracy siedzącej. Nie jest to mebel ozdobny, to przede wszystkim „urządzenie” pozwalające pracować w pozycji siedzącej bez odczuwania bóli kręgosłupa, służy również do wypoczynku, a także jako sprzęt REHABILITACYJNY.

Pozycja zajmowana na siedzisku powinna być wygodna i relaksująca a taką właśnie gwarantuje wyrób naszej firmy – Krzesło profilaktyczno-rehabilitacyjne ERGO-REH.

Unikalną cechą naszego klękosiadu jest uwypuklenie na środku podparcia podkolanowego. Dzięki niemu kolana są utrzymywane w odpowiedniej odległości,co sprawia że ciężar ciała jest rozłożony prawidłowo. Inne klękosiady nie posiadają uwypuklenia, powoduje to przesuwanie kolan w prawo lub w lewo lub też trzymanie ich zbyt blisko siebie.