Dlaczego Klękosiad ERGO?

Krzesło profilaktyczno – rehabilitacyjne firmy „ERGO” zwane klękosiadem to wysokiej jakości wyrób. Wszystkie materiały tworzące elementy krzesła, jak np. stal, wypełnienie tapicerki, kleje posiadają atesty.
Jest wykonywane z materiałów dostarczanych przez polskich producentów.

Tapicerowane siedzisko i podparcie pod kolana są większe i tym samym wygodniejsze w porównaniu z innymi tego typu krzesłami na rynku. Mogą więc wygodnie siedzieć na nim osoby o większej wadze ( wytrzymałość do 120 kg ). Siedzisko i podparcie pod kolana nie ulegają odkształceniu.
Ponadto tylko w naszym klękosiadzie zastosowano uwypuklenie międzykolanowe, które mieści się na podparciu pod kolana. Spełnia ono bardzo ważną funkcję, bowiem powoduje niewielkie rozchylenie kolan, co z kolei sprzyja i ułatwia prawidłowe odciążenie krążków międzykręgowych. Wszystkie ćwiczenia odciążające kręgosłup wykonywane są w lekkim rozkroku lub na leżąco uwzględniając rozchylenie kolan, aby skuteczność ćwiczeń była optymalna.
Dodatkowo przy długotrwałym korzystaniu z krzesła w pozycji jaką przyjmujemy na klękosiadzie uwypuklenie to sprawia, że nie powodujemy tzw. iksowatości nóg ( X ) poprzez dociskanie kolan do siebie i rozchylanie podudzi oraz stóp na boki. Uwypuklenie to zostało zastosowane po konsultacjach medycznych w Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Nie posiada go żaden inny klękosiad!

Klękosiad firmy „ERGO” jest wyrobem medycznym.

Wpisany do rejestru wyrobów medycznych pod numerem:
Klękosiad PL / DR 011313 – klękosiad z regulacją śrubową
Klękosiad Bis PL / CA 0102966/W – Klękosiad z regulacją skokową
Posiada odpowiednie opinie autorytetów medycznych. Spełnia określone przepisami wymagania Unii Europejskiej. Jego zaletą jest solidność wykonania, trwałość i co najważniejsze – prawidłowość konstrukcyjna ( jego wymiary ) co ma służyć odciążaniu naszego kręgosłupa.
Często klękosiady są krótsze i nie bardzo możemy się na nich solidnie usadowić. Nieodpowiedni kąt ustawienia całej konstrukcji klękosiadu może dyskwalifikować jego funkcję. Zachowanie odpowiednich kątów przy konstrukcji naszego klękosiadu sprawia, że odczuwamy komfort siedzenia. Zostało to jak i uwypuklenie między kolanowe uwzględnione w Urzędzie Patentowym RP przy nadaniu dla naszego krzesła „wzoru użytkowego”.
Wyrób nasz posiada dwuletnią gwarancję.

Ogromna ilość klękosiadów sprzedawanych w supermarketach i internecie bardzo często nie spełnia swojej funkcji. Są sprowadzane z Chin lub produkowane bez zachowania dbałości o jakość wyrobu i jego rolę w odciążaniu kręgosłupa. Wyroby te kuszą niską ceną, pozornie wyglądają bardzo podobnie.
Ich niska cena musi jednak z czegoś wynikać a wynika głównie z marnej jakości i braku jakichkolwiek opinii medycznych.

Polecamy Państwu klękosiad firmy „ERGO”
i życzymy zadowolenia z jego użytkowania.